ÚSMĚV PROSÍM, aneb jak to u nás chodí 

04.05.2022

Věřili byste jak velkou roli hraje úsměv při prvním dojmu? Harmonický, uvolněný a zářivý o vás řekne víc, než si myslíte. Dnes přitom může mít krásný úsměv opravdu každý. Pokud byste ten svůj toužili opečovávat či vylepšit, rádi si Vás vezmeme do péče.

U nás v ProSmile se o vás bude starat sehraný tým odborníků, každý z nás má svou specializaci, což nám dává široký záběr výkonů, které vám můžeme nabídnout. Jsme trochu jiní, naše filosofie je postavena na prevenci, která je pro nás nejdůležitějším pilířem a tak se s ní potkáte jak v ordinaci lékařů, tak i dentálních hygienistek. Pokud je již potřeba něco napravit a vyléčit, postupujeme vždy co nejšetrněji, bez stresů a bezbolestně, prostě s úsměvem.

Aneb jak to u nás chodí....

Vstupní, profesionální dentální hygiena je návštěva přibližně na 90 minut, při které podstoupíte komplexní vyšetření, které se skládá z mnoha částí a přitom není vůbec nepříjemné, naopak, budete opečováváni jak to jen jde.

Jemnou sondou provedeme parodontologické vyšetření dásní, měříme hloubku kapes mezi zubem a dásní, kontrolujeme přítomnost zubního kamene pod i nad dásní, hledáme skryté záněty, které mohou být destruktivní, ohrožovat stabilitu kosti a zubů. Kontrolujeme měkké tkáně, sliznice, jazyk, vývody slinných žláz, uzdičky, zda někde není něco patologického. Pokud najdeme cokoliv, co se nám nelíbí, ať už je to zubní kámen, úbytek dásně, odhalené krčky, slizniční útvar, vše podrobně nafotíme intraorálním endoskopem - neboli kamerou. S obrázky se nám pak lépe komunikuje. Získané vyšetření podrobně zapisujeme, získáváme tzv. parodontologické indexy, což jsou vstupní hodnoty, podle kterých pak volíme další případnou terapii. Se všemi informacemi pohromadě si pak s vámi popovídáme o výsledku vyšetření, vše podrobně vysvětlíme.

Aby naše snažení bylo komplexní, tak je třeba také naladit vaší domácí péči. Natrénujeme detaily správného čištění, aby bylo efektivní (když už tím trávíte čas) a přitom šetrné, často si totiž ti nejpečlivější pacienti sami spíše ubližují. Nakalibrujeme velikosti mezizubních prostorů a vybereme případné další pomůcky. Po zvládnutí teorie i praxe jdeme na samotné profesionální čištění.

Ošetříme rty zvláčňující bází, nasadíme měkký jednorázový rozvěrač, který vám pomůže mít ústa otevřená, ale relaxovaná a kolem něj upevníme jemnou roušku na ochranu pokožky obličeje. Na čištění používáme švýcarský přístroj AirFlow Master Prophylaxis od EMS se speciálním práškem Plus, který je určený na čištění zubů i citlivých kořenů pod dásní. Toto ošetření je maximálně šetrné a současně účinné, pro zajímavost, zvládají ho i nejmenší děti od 3 let a smějí se, že je "sprcha" lechtá. Pokud již máte i tvrdý zubní kámen, použijeme speciální ruční nástroje v kombinaci s piezo odstraňovačem se sytémem No Pain, který povrch kořenů a zubů vyhladí a zaleští.

Výsledkem jsou vždy perfektně hladké, čisté a krásné zuby bez pigmentů, povlaků a zubního kamene, které vám opět zdokumentujeme kamerou, abyste se mohli sami zhodnotit výsledek. Jako poslední krok ošetření zuby nafluoridujeme a remineralizujeme povrch skloviny.

První, tzv. komplexní prohlídka u lékařů má také svá pravidla. Lékař podrobně vyšetří jak zuby, tak i měkké tkáně dutiny ústní. Vyšetření doplňujeme rentgenovými snímky, jelikož jenom ty nám ukáží vnitřní strukturu tkání. Rentgenové snímky děláme tzv. malé skusové, které přesně podrobně vykreslí zuby a odhalí případné mezizubní nebo jinak skryté kazy a velké, neboli ortopantomografické (OPG), na kterých přečteme stav a úroveň kosti, čelistních kloubů, celkové vztahy zubů a kořenů a můžeme zde i odhalit případné patologické stavy (cysty, nádory apod.). Nejmodernější, plně digitální přístroje, si samy otestují jakou možnou minimální dávku použijí, při jednom snímku ve stomatologii podstoupíte až 50x menší dávku, než při snímkování plic. Zdravotní dokumentaci doplníme fotografiemi aktuálního stavu a problematických míst.

Lékař zkontroluje zuby pomocí lupových brýlí s vysokým zvětšením nebo mikroskopu, zaznamená do zubního kříže kompletní stav chrupu a na základě veškerých výsledků a vašich požadavků vypracuje terapeutický plán s cenovým návrhem a časovým harmonogramem. Stejně precizně přistupujeme i k dětem, vždy se snažíme najít cestu a vztah s nimi postavit na důvěře a komunikaci.

Je pak už na vás, jak se u nás budete cítit a zda se rozhodnete nám důvěřovat. Děláme svojí práci s láskou a s úsměvem :-)