KOMPLEXNÍ STOMATOLOGIE

Preventivní prohlídky

Základem péče je pravidelná kontrola zubů, měkkých tkání, slinných žláz a celé dutiny ústní včetně diagnostiky pomocí rentgenových snímků, využíváme zvětšovací techniku a intraorální kameru, díky které můžeme pacientům vše nafotit a přehledně ukázat na obrazovce.

Dentální hygiena

Nejdůležitější částí preventivní stomatologie je profesionální dentální hygiena, která kromě dokonalého a hlavně šetrného odstranění zubního kamene, povlaků i pigmentací zahrnuje také podrobnou diagnostiku stavu parodontu, včetně individuálního nácviku správné domácí péče.

Záchovná stomatologie

Pokud je třeba zub spravit, využijeme všechny technologické možnosti, abychom obnovili dokonalou estetiku a zubům navrátili plnou funkčnost. Zhotovujeme "bílé" fotokompozitní výplně z kvalitních a stabilních materiálů, které neobsahují BIS fenoly, ani jiné škodlivé sloučeniny.

Estetická stomatologie

Specializujeme se na estetické rekonstrukce předního úseku chrupu, tzv. smile design s využitím mininvazivních individuálně zhotovených estetických faset z keramiky. Provádíme i kompletní rekonstrukce mezičelistních vztahů s obnovením funkce celého žvýkacího aparátu.

Ošetření kořenových kanálků

Ošetření kořenových kanálků je velmi precizní výkon, který provádíme pod maximálním zvětšením za pomocí dentálního operačního mikroskopu. Ošetření je bezbolestné, ale časově poměrně náročné. Na jeho úspěchu závisí možnost zachování vlastního zubu a jeho další prognóza.

Protetika

Pokud je již zub zdestruovaný, obnovuje jej protetická náhrada. Využíváme technologické možnosti skenování a počítačově vedené frézování pro přesné konstrukce. Přesto umění zubních techniků a ruční práce vrstvení keramiky jsou pro dokonalou estetiku a funkčnost nenahraditelné.

Parodontologie

O zub, podle statistik, nejčastěji přicházíme z důvodu úbytku parodontálních tkání, to jsou ty, které drží zub v dutině ústní. Parodontologie se úzce prolíná s dentální hygienou, léčí zánět dásní, který již přešel v paradentózu. Umožňuje zachovat vlastní zuby po celý život.


Implantáty a stomatochirurgie

Ztrátu zubu pomůže vyřešit implantát. Je umístěný v kosti a nahrazuje kořen zubu, na který se poté připevní korunka, která funkčně i esteticky nahrazuje vlastní zub. Nejčastěji provádíme chirurgické extrakce zubů moudrosti, augmentace kosti, ale umíme si poradit i s rozsáhlejšími výkony,

Analgosedace a celková anestezie

Cítíte se nekomfotně při představě trhání zubů moudrosti nebo rozsáhlého zákroku? Máte "neošetřitelné" dítě, které potřebuje sanaci? Řešením je řízená analgosedace, případně celková anestezie. Spolupracujeme se zkušenými anesteziology, kteří přijedou za námi a vše zařídí.

Prodej pomůcek

Jako službu pro naše pacienty máme k dispozici vybrané prostředky na domácí péči. Můžete si být jistí, že jsme vybrali pouze takové, za kterými si stojíme. Podrobně máme nastudované složení past, ústních vod, technické rozdíly v zubních kartáčcích a dalších pomůckách.

SPOLUPRÁCE JE DŮLEŽITÁ

Na zdraví zubů, stejně jako na zdraví celého těla je třeba se dívat komplexně, proto máme ověřené kontakty na odborníky, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a můžeme Vám je podle individuálních potřeb a problémů doporučit.

Klinika MUDr. Martina Rusnáka je s námi propojená. Na klinice působí stejní lékaři, jako u nás, ale navíc je tým posílen o specialisty, čelistního chirurga a anesteziologa. Ordinace je vybavena na složitější chirurgické zákroky, včetně dospávacího pokoje.  www.rusnakdentalcare.cz


Ortodoncie se zabývá postavením zubů a čelistí. Pro laiky to znamená hlavně rovnátka :-). Spolupracujeme s ortodontickou klinikou NaturDent, s týmem MUDr. Lucie Šimůnkové, která patří ve svém oboru mezi špičku. Paní doktorka je velice precizní, neustále se vzdělává a my máme jistotu, že naši pacienti mají tu nejlepší péči.  https://www.naturdent-ortodoncie.cz


Pacientům, kteří mají problémy s čelistním kloubem, přetížením žvýkacích svalů nebo bojují se skřípáním a zatínáním zubů doporučujeme, v rámci komplexního přístupu, soukromé fyzioterapeutické centrum Kinisi. Hlavním posláním Kinisi je napomáhat svým klientům zbavit se akutních i chronických obtíží pohybového systému s využitím aktuálních vědeckých poznatků a nejmodernějších metod fyzioterapie. www.kinisi.cz


Klinika funkční medicíny a výživy se primárně zaměřuje na podporu klientů s chronickými nemocemi, nalezení hlavních příčin zdravotních problémů a jejich redukci či eliminaci. Vzhledem k tomu, že celkové zdraví úzce souvisí se zdravím dutiny ústní a naopak, dává nám tato spolupráce velký smysl. https://ifmv.cz